W jaki sposób wybierać okulary przeciwsłoneczne?

Pierwsze okulary przeciwsłoneczne pochodzą z XII-wiecznych Chin. Stosowane były w sądach, przez sędziów, którzy chcieli ukryć woje emocje, które malowały się w ich oczach podczas rozpraw. 900 lat później na całym świecie zapanowała moda na tego typu binokle. Stosuje się je nie tylko dla ochrony oczu, ale także dla poprawy urody i nosi jako ozdoby, na przykład zamiast biżuterii.

Jak dobrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne?

Sztuką jest odpowiednie dobranie okularów, nie tylko ze względu na szkła ale także na oprawki. Na rynku optycznym można spotkać całą gamę ich najróżniejszych kształtów i kolorów. Kupujący wybierają je kierując się przede wszystkim modą, ale także kształtem własnej twarzy. Poniżej przedstawiamy kilka zasad, do których warto zastosować się kupując okulary przeciwsłoneczne:

  • Nie obowiązuje Cię zasada co do wielkości okularów, tak jak przy korekcyjnych
  • Jeśli Twoja twarz ma kształt owalu, jesteś szczęściarzem, bowiem wtedy każdy rodzaj i kształt okularów będzie Ci pasował
  • Jeśli masz twarz okrągłą kupuj okulary kwadratowe bądź prostokątne
  • Osobom o twarzy kwadratowej będą natomiast pasowały okulary okrągłe
  • Twarz okrągła najlepiej będzie prezentować się w okularach okrągłych bądź tak zwanych zaokrąglonych muchach
  • Osoby o twarz w kształcie serca powinny nosić owalne okulary przeciwsłoneczne
  • Wybieraj okulary przeciwsłoneczne z jak największym filtrem

Gdzie kupować okulary przeciwsłoneczne?

Najlepiej w zaufanych salonach optycznych. Wprawdzie są one w tych punktach dość drogie, aczkolwiek, warto w nie zainwestować. Macie bowiem pewność, że są one dobrej jakości zastosowane filtry z pewnością dobrze ochronią Wasze oczy.

Comments are closed.