Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny gadżet, ale także pożyteczny przedmiot codziennego użytku. W lecie, gdy słońce praży niemiłosiernie, warto zaopatrzyć się w parę okularów słonecznych, aby zabezpieczyć się przed szkodliwym dla naszych oczu wpływem promieniowania UV, którego natężenie w świetle słonecznym jest wtedy największe. Osoby, w których rodzinie pojawiają się choroby takie jaskra, powinny też rozważyć używanie ich w ziemie, kiedy odbijające się od wszechobecnego śniegu światło słoneczne uderza z podobną siłą. Przed zakupem warto jednak zorientować się, jakich dokładnie okularów potrzebujemy i gdzie je zakupić!

Rodzaje okularów przeciwsłonecznych

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny gadżet, ale także pożyteczny przedmiot codziennego użytku

Autor zdjęcia: C1ssou

Przede wszystkim, okulary muszą mieć nie tylko ciemne szkła, ale i filtr UV – czasami, choć rzadko, na bazarze sprzedaje się okulary niby zapewniające ochronę przed słońcem, a nie posiadające tej podstawowej funkcji. Możemy też zakupić wersję z filtrem polaryzującym (zmniejszający natężenie światła odbitego od jasnych przedmiotów). Przydaje się on w zimie i podczas jazdy samochodem. Z kolei dla osób z wadą wzroku polecane są filtry fotochromowe, jednocześnie zapewniające ochronę przed promieniowaniem i korektę wzroku.

Gdzie na zakupy?

Nie trzeba zapewne wyjaśniać, że zakup okularów za 10 złotych na straganie nie jest dobrą inwestycją, jednak trzeba pamiętać, że może to dotyczyć też pary za 30 złotych kupionej w supermarkecie. Gdy chcemy kupić okulary przeciwsłoneczne sklep, do którego się powinniśmy kierować, to salon optyka (także ten internetowy: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Przeciwsloneczne-386.html). Ceny kształtują się różnie, z reguły zwyczajna para kosztuje do 100 złotych, natomiast więcej musimy wydać, gdy zażyczymy sobie np. mocniejszej oprawki lub poliwęglanowych (zamiast plastikowych lub szklanych) soczewek. Charakteryzują się one względnie wysoką odpornością na uszkodzenia, toteż polecane są sportowcom i innym osobom prowadzącym aktywny tryb życia.

Comments are closed.